Strona głównaWydarzeniaKomunikatyO nasGrono PedagogiczneKsięga gości
Wydarzenia 2011/2012

Gimnazjum SSO w Prusinowicach

11 listopad 2011


11 listopada uczniowie z nauczycielami uczestniczyli w uroczystej mszy świętej poświęconej 93 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie pod obeliskiem przy Urzędzie Gminy i Miasta Szadek zostały złożone kwiaty. W uroczystości udział wzięli: p.Beata Kończak, p.Małgorzata Gałczyńska, p.Aneta Kulka, p.Aneta Korzeniewska, p.Jarosław Kaczmarek, p.Anna Kowalska, p.Agnieszka Wierzbicka.

    


10 listopad 2011

W dniu 10 listopada uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości. Uczniowie w słowie i piosence uczcili 93 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie klasy I-III wzięły udział w szkolnym konkursie historycznym pn."Za naszą wolność". Konkurs podzielony był na dwa etapy. W pierwszej części pisemnej uczniowie w klasach rozwiązywali testy. Następnie druga część ustna odbyła się już na sali gimnastycznej bezpośrednio po części artystycznej. Uczniowie wykazali się wiedzą historyczną z czasów zaborów Polski, powstań historycznych oraz okoliczności odzyskania niepodległości.

Pierwsze miejsca zajęli:

 • klasa I - Magdalena Mrozowska
 • klasa II - Weronika Marczak
 • klasa III - Justyna Kubiak

Pani dyrektor D. Snowarska wręczyła uczniom dyplomy i nagrody książkowe. W końcowej części uroczystości uczniowie obejrzeli wystawę historyczną poświęconą tematyce odzyskania niepodległości. Organizatorem uroczystości, konkursu i wystawki była p. Halina Rudecka, scenariusz apelu opracowała p. Anna Borkiewicz, dekorację przygotowała p. Dobrosława Snowarska, a oprawą muzyczną zajął się p. Jarosław Kaczmarek.

      21 październik 2011

20 października w naszej szkole odbył się Ponadpowiatowy Turniej Tenisa Stołowego. Gościliśmy na nim uczniów z następujących szkół: Zespół Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Janiszewicach, Zespół Szkół Publicznych w Rossoszycy Publiczne Gimnazjum, Szkoła Podstawowa i Oddziały Przedszkolne w Rossoszycy, Zespół Szkół w Chlewie, Zespół Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstwowej im. Tadeusza Kościuszki w Szadku, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Sikucinie. Organizatorem Turnieju był Uczniowski Klub Sportowy "Atlas", Gmina i Miasto Szadek, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prusinowicach. Głównym celem tej imprezy sportowej była popularyzacja zdrowotnych wartości gry w tenisa stołowego. Spotkanie stworzyło okazję do zaprezentowania własnych umiejętności i ich doskonalenia.

     

Turniejowi towarzyszył konkurs dla uczniów klas I-III na "Najciekawszy transparent kibica". I miejsce zajęła klasa III, a równorzędne II miejsce - klasy I i II. Konkurs miał na celu wdrażanie uczniów do kulturalnego kibicowania i zachowania się na zawodach sportowych.

   14 październik 2011


     
14 październik to data znana wszystkim nauczycielom. W tym dniu bowiem obchodzimy swoje święto. Jak co roku odbyła się uroczysta akademia, na której gościliśmy P.Burmistrza Artura Ławniczaka, emerytowanych nauczycieli, Radę Rodziców oraz wszystkich pracowników szkoły. Wystąpili dla nas uczniowie z pięknymi wierszami, piosenkami i życzeniami.
     Akademię przygotowali p. Małgorzata Gałczyńska, p. Anna Kowalska i p. Jarosław Kaczmarek.


       
 


12 październik 2011

      W dniu 12.10 uczniowie klas I-III brali udział w wyjeździe do Łodzi. Obejrzeli film J. Hoffmana pt. "1920 Bitwa Warszawska". Dzięki ekranizacji został przybliżony uczniom przebieg bitwy oraz młodzież uświadomiła sobie ważkość tej bitwy w kontekście historii XX wiecznej Europy.
     Uczniowie zwiedzili też kolekcję sztuki XX i XXI wiecznej oraz aktywnie uczestniczyli w warsztatach artystycznych w Muzeum Sztuki.
     Wyjazd zorganizowała p. Halina Rudecka, a opiekunami były p. Dobrosława Snowarska i p. Aneta Kulka.


7 październik 2011


     
W roku 2011 Dzień Papieski jako podziękowanie za dar beatyfikacji Papieża Polaka został przekształcony w Tydzień Papieski. Będziemy go przeżywać od 9 do 16 października pod hasłem „Jan Paweł II – Człowiek Modlitwy”. W dniu 7 października uczniowie przygotowali audycję, w której przedstawili Jana Pawła II jako właśnie takiego rozmodlonego człowieka. Uczniów przygotowała pani Halina Rudecka.

 


30 wrzesień 2011

KOMUNIKAT

Informujemy, że w naszej szkole ustalono dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych, zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 5 X 2010r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego, w następujących terminach:

 • 31 X 2011
 • 24 IV 2012
 • 25 IV 2012
 • 26 IV 2012
 • 02 V 2012
 • 04 V 2012
 • 08 VI 2012
 • jeden dzień rekolekcji wielkopostnych po uzgodnieniu z parafią.23 wrzesień 2011

23 września pożegnaliśmy lato, a powitaliśmy jesień. Pogoda nam dopisała i wszystkie zaplanowane atrakcje mogły się odbyć zgodnie z planem. Dzień ten był również dniem zdrowej żywności i zdrowego odżywiania. Wszystkie klasy przygotowały prezentacje i wystawy dotyczące nie tylko ziemniaków, ale także zdrowej żywności. W dalszej części upiekliśmy ziemniaki i kiełbaski w ognisku, a na koniec zorganizowaliśmy zawody sportowe. Koordynatorem tego dnia była p. Aneta Korzeniewska, a pomagali wszyscy wychowawcy klas.

Prezentacje klas i wystawy:

 • klasa I - sałatka owocowa, pieczone ziemniaki z serem,
 • klasa II - zapiekanki ziemniaczane,
 • klasa III - sałatki warzywne i ciasto marchewkowe.
       
       
     22 wrzesień 2011

W dniu 22 września uczestniczyliśmy w wycieczce do Biskupina. Poznaliśmy tam zrekonstruowaną osadę kultury łużyckiej oraz braliśmy udział w XVII Festynie Archeologicznym pn. "Grecja - narodziny Europy". Była to niezapomniana lekcja historii, a w niej:

 • spotkanie z teatrem antycznym,
 • pokazy życia codziennego Greków,
 • pokazy walki i uzbrojenia hoplitów,
 • prezentacje starożytnych dyscyplin olimpijskich, koncert pieśni starogreckich,
 • pokazy "mody" greckiej - starożytne ubiory codzienne i odświętne

Wyjazd zorganizowała p. Halina Rudecka, a opiekunami byli p. Beata Kończak, p. Anna Kowalska i p. Jarosław Kaczmarek16 wrzesień 2011

Sprzątanie Świata.
Trzeci weekend września przeznaczony jest co roku na "Sprzątanie Świata". Wszyscy uczniowie czynnie włączyli się tego dnia w sprzątanie i zebrali kilkanaście worków śmieci.15 wrzesień 2011

Zebranie z rodzicami.
W dniu dzisiejszym odbyło się pierwsze zebrane z rodzicami, na którym zostali zapoznani z dokumentacją szkoły, planami na bieżący rok szkolny, terminami zebrań i dni otwartych. W klasach na spotkaniach z wychowawcami wybrano trójki klasowe, reprezentantów klas do Rady Rodziców oraz omówiono sprawy bieżące.1 wrzesień 2011

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012.
Kolejny rok szkolny został rozpoczęty, uczniowie pod kierunkiem p. Anety Kulki, p. Małgorzaty Gałczyńskiej oraz p. Jarosława Kaczmarka przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny. Pani dyrektor Dobrosława Snowarska powitała nowych uczniów, złożyła życzenia i odczytała list Burmistrza Gminy i Miasta Szadek oraz list Rzecznika Praw Dziecka.
28 sierpień 2011

Jeszcze sierpień, wakacje, a dzieci już przygotowały pierwsze występy. Są to, jak co roku, występy dożynkowe. Tradycyjnie msza święta, a później część obrzędowa. Pogoda dopisała, goście tłumnie przybyli i cała uroczystość przebiegła wspaniale. Przygotowaliśmy loterię fantową, kawiarenkę z pysznymi ciastami, grilla oraz liczne konkursy dla dzieci i dorosłych.  

 


 

Wydarzenia 2010/2011
Wydarzenia 2011/2012
Strona głównaWydarzeniaKomunikatyO nasGrono PedagogiczneKsięga gości