Strona głównaWydarzeniaKomunikatyO nasGrono PedagogiczneKsięga gości
Wydarzenia 2010/2011

Gimnazjum SSO w Prusinowicach
 22.06.2011

Minęło 10 miesięcy wytężonej pracy i w dniu dzisiejszym możemy zakończyć kolejny rok szkolny. Wspólnie z nami pożegnają go Pan Burmistrz Gminy i Miasta Szadek Artur Ławniczak, Pani Dyrektor Delegatury w Sieradzu Elżbieta Modrzejewska, Zarząd Społecznego Stowarzyszenia Oświatowego, a także rodzice. Jest to radosny dzień dla uczniów, gdyż od jutra rozpoczną wakacje.

      Po części oficjalnej rozdane zostały nagrody dla uczniów, którzy otrzymali promocję do następnej klasy z wyróżnieniem. Pożegnaliśmy uczniów klasy III, którzy od następnego roku szkolnego będą już uczniami szkół ponadgimnazjalnych. Wszystkim życzymy bezpiecznych i spokojnych wakacji i do zobaczenia już 1 września 2011 roku.

    
14.06.2011


Podajemy wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2011/2012:
klasa I - kliknij tutaj
klasa II - kliknij tutaj
klasa III - kliknij tutaj

06.06.2011

6 czerwca w całej Polsce obchodzony był "Dzień bez przemocy". Uczniowie spotkali się z przedstawicielami Zespołu ds. Nieletnich wydziału prewencji Komendy Powiatowej w Zduńskiej Woli. Przygotowali w klasach prace na konkurs plastyczno-literacki pod hasłem "Stop przemocy w szkole". Uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do konkursu, prezentując wiersze i plakaty. Następnie uczniowie obejrzeli przedstawienie profilaktyczne i wzięli udział w rozgrywkach sportowych.

    23.05.2011


Nowa podstawa programowa zobowiązuje uczniów gimnazjum do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym. W tym roku szkolnym zdecydowaliśmy, że będzie to projekt pod hasłem "Czy liczby rządzą światem?". Na prezentację zostali zaproszeni rodzice, a w związku ze zbliżającym się Dniem Matki uczniowie złożyli swoim mamom życzenia i wręczyli kwiaty. Mamy także zostały zaproszone do jury.

 jury 

Uczniowie przygotowywali przedstawienia, prezentacje, referaty, wiersze i inne ciekawostki dotyczące liczb. Każda klasa otrzymała zadania do wykonania na różnych przedmiotach.
Język polski - wiersze o matematyce i liczbach;
matematyka - referat "Wstęga Mobiusa", konkurs "Jeden z dziewięciu";
plastyka - mozaiki i witraże;
historia - daty historyczne w rozwinięciu liczby Pi;
geografia - "Polska - naj...", "Europa - naj...", "Gmina Szadek w liczbach";
informatyka - prezentacja "Zadziwiająca liczba Pi";
godzina wychowawcza - scenki matematyczne.
Klasa I zaprezentowała się w scence pt. "Sprawa rozwodowa Państwa Wyrwigroszów", wykonali mozaiki, przedstawili gminę Szadek w liczbach, wyrecytowali wiersze o matematyce, popisali się znajomością dat historycznych oraz przygotowali aforyzmy i skecze związane z liczbami.

scenka o procentach scenka o procentach prezentacja gminy Szadek w liczbach prezentacja wierszy
prezentacja dat z historii omówienie mozaik mozaiki klasy I prezentacja zagadek i aforyzmów matematycznych

Klasa II pokazała scenkę pt. "W krainie liczb wymiernych", przygotowała prezentację multimedialną pt. "Zadziwiająca liczba Pi", wygłosili referat i zapoznali wszystkich uczestników ze wstęgą Mobiusa, wykonali witraże, przedstawili wiersze o matematyce i zaprezentowali daty historyczne z rozwinięcia liczby Pi.

scenka - liczby wymierne scenka - liczby wymierne scenka - liczby wymierne wstęga Mobiusa
wstęga Mobiusa prezentacja wierszy matematycznych witraże witraże

Klasa III w swojej scence wybierała "Miss obrotówki", zaprezentowała wiersze matematyczne, przedstawili "Naj... w Polsce" oraz "Naj... w Europie".

wybory miss obrotówki wybory miss obrotówki wybory miss obrotówki wybory miss obrotówki
wybory miss obrotówki prezentacja wierszy

Poza wszystkimi prezentacjami odbył się konkurs "Jeden z dziewięciu", w którym reprezentanci każdej klasy odpowiadali na pytania związane z matematyką. Odbyły się trzy rundy. Do finału konkursu zakwalifikowali się uczniowie klasy I, a cały konkurs wygrał Gabriel Stelmasiak.

 konkurs konkurs konkurs

Po zakończeniu wszystkich prezentacji jury ogłosiło wyniki. Zwyciężyła klasa II!!

13.05.2011

Wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu drogowym odbyły się 13 maja w Piotrkowie Trybunalskim.

Uczniowie rozwiązywali test składający się z 25 pytań jednokrotnego wyboru, w tym: 5 pytań dotyczących zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, 5 pytań dotyczących znaków drogowych, 10 pytań dotyczących sytuacji w ruchu drogowym, 5 pytań dotyczących zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie uczniów czekało zadanie praktyczne - jazda rowerem w miasteczku ruchu drogowego na torze przeszkód. Ostatnim zadaniem do wykonania było udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej polegające na wykazaniu się wiedzą teoretyczną i praktyczną z tej dziedziny.

W turnieju województwa łódzkiego brały udział 22 drużyny gimnazjalne. Nasi uczniowie zdobyli 16 miejsce.


12.05.2011

Jak co roku w maju, dzięki organizatorowi p. Jarosławowi Kaczmarkowi, odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Wesoły mikrofon". Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum. Konkurs rozstrzygany był w czterech kategoriach:

I - uczniowie klas I-III,

II - uczniowie klas IV-VI,

III - uczniowie gimnazjum,

IV - zespoły.

W jury zasiadły 3 osoby: Kamila Wójtowicz, Halina Hesse i Dariusz Wlazło - pedagodzy ze Szkoły Muzycznej w Zduńskiej Woli. W każdej kategorii wiekowej przyznano trzy nagrody i po jednym wyróżnieniu. Sponsorami nagród byli: Burmistrz GiM Szadek, Bank Spółdzielczy w Szadku, Społeczne Stowarzyszenie Oświatowe w Prusinowicach, Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli, GS Szadek, CEZMAR w Grabowinach, TomKor w Szadku, Paweł Mataśka - producent opakowań tekturowych z Wymysłowa, hurtownia papiernicza w Zduńskiej Woli - Correct.

Uczennica klasy I Karolina Duszyńska zdobyła wyróżnienieZostała przygotowana przez p. Jarosława Kaczmarka.

    


03.05.2011

Jak co roku  w dniu 3 maja odbywają się gminne obchody Święta Konstytucji. O godz. 10.00 uczniowie z pocztem sztandarowym oraz nauczycielami uczestniczą we mszy św. za Ojczyznę w kościele parafialnym w Szadku. Następnie pod obeliskiem delegacje składają kwiaty, a na koniec uczniowie prezentują krótką część artystyczną. Wspólnie z uczniami w uroczystościach brali udział p. D. Snowarska, p. B. Kończak, p. M. Iwaszkiewicz, p. A. Wiktorowska.

przemarsz do kościoła przemarsz do kościoła msza św. łożenie kwiatów

29.04.2011

W dniu dzisiejszym odbyła się szkolna uroczystość obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. P. A. Borkiewicz i p. J. Kaczmarek przygotowali montaż słowno – muzyczny wspólnie z uczniami klas IV-VI. Wszyscy w skupieniu wysłuchali wierszy i piosenek.

akademia akademia akademia akademia
akademia akademia akademia

17.04.2011


Dzisiaj niedziela, ale nasza szkoła nie jest zamknięta. Wręcz przeciwnie - tętni życiem, a to za sprawą "wielkanocnego świętowania". Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowali występy dla rodziców i zaproszonych gości. Pojawili się u nas między innymi: P. Wizytator Hanna Banach, radni - P. K. Łukasiewicz i P. A. Swarzyńska, przedstawiciele zarządu Społecznego Stowarzyszenia Oświatowego oraz rodzice i mieszkańcy Prusinowic i okolicznych wsi.

 


 

Wszystkich bardzo serdecznie powitała pani dyrektor szkoły podstawowej Halina Rudecka, a następnie jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy II gimnazjum z "Misterium Męki Pańskiej" w trochę nowoczesnym stylu. Misterium zostało przygotowane przez p. Dobrosławę Snowarską i p. Jarosława Kaczmarka.Po krótkiej przerwie i zmianie dekoracji wystąpili uczniowie klas młodszych z przedstawieniem wielkanocnym na wesoło.

   


Po przedstawieniach wystąpili uczniowie, którzy zaśpiewali piosenki regionalne. Przygrywali im p. Jarosław Kaczmarek i p. Anna Wiktorowska.

   

Uczniowie przygotowali także stroiki wielkanocne, które można było zakupić. Po występach wszyscy chętni mogli również odwiedzić nasze przyszkolne muzeum.

   

15.04.2011

W Domu Kultury w Szadku odbyło się wręczenie nagród dla uczniów, którzy wykonali dekoracje świąteczne. Konkurs przeprowadzony był w różnych kategoriach wiekowych i odnosił się do różnych dekoracji: stroików, pisanek, palm wielkanocnych i kartek świątecznych. Każdy uczestnik otrzymał dyplom, a wyróżnione osoby - drobne upominki.

15.04.2011

W dniu dzisiejszym odbył się finał powiatowy Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie: Adrian Koniarczyk i Tomasz Woźniak - klasa II oraz Konrad Urbański - klasa III. Do konkursu, jak co roku, przygotowała uczniów p. Aneta Kulka.  I znów, jak od kilku lat, cała drużyna zajęła I miejsce w powiecie, a Konrad uzyskał najlepszy wynik spośród wszystkich uczestników gimnazjów. Każdy uczestnik otrzymał w nagrodę rower i inne drobne upominki, a Konrad za najlepszy wynik - telefon komórkowy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie wojewódzkim.

konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs

14.04.2011

Dziś ostatni dzień egzaminu gimnazjalnego. Uczniowie piszą test z języka angielskiego. Wczoraj pisali test matematyczno-przyrodniczy, a 12 kwietnia - test humanistyczny. Wyniki będą dopiero w czerwcu, a już do końca kwietnia trzeba wybrać szkołę i zalogować się w systemie. To bardzo trudna deyzja dla gimnazjalistów, aby wybrać odpowiednią szkołę.

egzamin egzamin egzamin

31.03.2011

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu ogłosił wyniki konkursu matematycznego "Jantar". Do finału zakwalifikowała się uczennica klasy II Agata Kuźnicka. Finał konkursu odbędzie się 14.05.2011 o godz. 11.00 w Sieradzu. Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.

30.03.2011

W dniu dzisiejszym gościliśmy ekipę Telewizji Polskiej TVP3 Łódź razem z Panią Magdaleną Michalak. Pani Magdalena prowadzi program pt.”Tradycją regionu malowane”, w którym prezentuje region łódzki jako miejsce, gdzie „pełno tradycyjnych smaków i zapachów, gdzie w wielu domach wiejskich tradycja jest ważnym elementem codziennego życia”. Ten cykl programów ma pokazać to, co jest w naszym regionie najcenniejsze, czym warto się pochwalić i przekazać następnym pokoleniom. Przewodnikiem po Gminie Szadek był Pan Burmistrz Gminy i Miasta Szadek Artur Ławniczak. Towarzyszyła w tej podróży również Pani Katarzyna Kilian Wiceprzewodnicząca Powiatu Zduńskowolskiego.  

Powitaliśmy całą ekipę przed muzeum regionalnym w Prusinowicach po godzinie 12 i zaczęły się przygotowania do nagrania: zakładanie mikrofonów, omawianie kolejności występów, ustawianie sprzętu. W pierwszej kolejności Pani Magdalena rozmawiała z Panią Dyrektor Haliną Rudecką o powstaniu muzeum, sprzętach domowych, które tam się znajdują i do czego służą. Następnie Pani Dobrosława Snowarska krótko omówiła tradycje i obrzędy naszego regionu, a dzieci wykonywały kwiaty wiosenne z bibuły. Uczniowie zaprezentowali się również od strony muzycznej. Zaśpiewali ludowe piosenki z akompaniamentem bębenka i akordeonu. Przygrywali dzieciom Pani Anna Wiktorowska i Pan Jarosław Kaczmarek. Na koniec sfilmowano pozostałe pomieszczenia muzeum. Po godzinie pożegnaliśmy ekipę, która wyruszyła w dalszą drogę. Było to dla nas niezwykłe przeżycie.

Zapraszamy do obejrzenia programu w sobotę 09 kwietnia o godzinie 17.30.22.03.2011


W dniu dzisiejszym zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego "Święty Maksymilian Maria Kolbe - patronem Honorowych Dawców Krwi". Wśród wyróżnionych prac znalazły się prace dwóch uczennic naszego gimnazjum:

  • Kaliny Jarczak - klasa II
  • Justyny Ciepłowskiej - klasa III
Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 28.03.2011 w MDK Zduńska Wola.


21.03.2011

Pierwszy Dzień Wiosny! W tym roku 21 marca został ogłoszony przez P. Minister Hall "Dniem Odkrywania Talentów". Zgodnie z prośbą p. minister nie odbywały się zajęcia lekcyjne. Każda klasa od rana przygotowywała wiosenne plakaty, wyłaniając dzięki temu talenty plastyczne.

klasa I klasa II klasa III


O godzinie 10.00 rozpoczął się konkurs literacki pt. "Literatura to ...?". Uczniowie w grupach 3-osobowych rozwiązywali zagadki, rebusy, odpowiadali na pytania, a także wykazywali się logicznym myśleniem. Po zakończeniu konkursu zwycięska drużyna otrzymała upominki.

nagrody zespoły konkursowe komisja praca komisji wręczanie nagród  


O godzinie 13.00 rozpoczęły się rozgrywki sportowe międzyklasowe w piłkę siatkową.

 


08.03.2011

8 marca to święto wszystkich kobiet. Chłopcy przygotowali niespodzianki dla swoich koleżanek, a Samorząd Uczniowski - audycję przez radiowęzeł. Na koniec dnia wszyscy bawili się na wspólnej dykotece.

01.03.2011

Uczniowie klasy II gimnazjum wraz z wychowawczynią p. Anetą Kulką oraz z p. Jarosławem Kaczmarkiem i panią Małgorzatą Gałczyńską - opiekunką biblioteki szkolnej, przygotowali przedstawienie dla klasy I z okazji pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej. Wszyscy przebrali się za bajkowe postacie, aby przybliżyć dzieciom świat książki.

    


25.02.2011

Od początku roku szkolnego p. Anna Wiktorowska prowadzi zajęcia profilaktyczne w klasach I-III. Na podsumowanie działu o zdrowiu, uczniowie z kółka przygotowali przedstawienie, na które zaprosili pozostalych uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. W czasie występu nie tylko zachęcali do zdrowego stylu życia, ale także do gimnastyki. Wszyscy wzięli udział w krótkiej gimnastyce do wiersza:

"Głowa, ramiona, kolana, pięty,
kolana, pięty,
kolana, pięty,
Głowa, ramiona, kolana, pięty,
oczy, uszy, usta, nos".

a muzyka była coraz szybsza, coraz szybsza i coraz szybsza.

 
  gimnastyka


25.02.2011
        W bieżącym roku szkolnym szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu "Szkoła bez przemocy". Jednym z działań w ramach programu było utworzenie Szkolnego Klubu Wolontariusza, który działa od stycznia 2011. Członkami klubu są uczniowie gimnazjum, a opiekunem - p. Anna Dąbrowska
        Członkowie klubu biorą udział w projekcie "Powrót do świata baśni", który został zgłoszony do konkursu na najlepsze projekty wolontaryjne w ramach Szkoły bez przemocy". Wolontariusze działają w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej. Przybliżają najmłodszym popularne baśnie, wykorzystująć przy tym różne formy przekazu, takie jak, czytanie, inscenizację, komiks, prezentacje multimedialne i prace plasyczne.
          W lutym wolontariusze z gimnazjum zorganizowali czytanie i inscenizację baśni "Kopciuszek", "Czerwony Kapturek" i i "Calineczka" połączone z konkursami dla najmłodszych widzów. Samodzielnie przygotowali także odpowiednie dekoracje i kostiumy.


czytanie baśni czytanie baśni czytanie baśni czytanie baśni czytanie baśni czytanie baśni czytanie baśni
 

 Wolontariusze zaangażowali się także w przygotowania do występu profilaktycznego pod hasłem "Czystość to zdrowie". wykonali dekoracje i rekwizyty, przygotowali zagadki dotyczące zdrowego trubu życia, a następnie przeprowadzili konkurs dla publiczności. Wolontariusze przebrani za "wysłanników czystości" - pastę do zębów, szczoteczkę i ręcznik, wręczali upominki zwycięzcom konkursu.25.02.2011

O godzinie 9.00 wybrani uczniowie klas I, II, i III gimnazjum wzięli udział w eliminacjach szkolnych konkursu matematycznego pn. "Jantar", który został zorganizowany przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe oraz Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu. Konkurs ten ma na celu pobudzanie twórczego myślenia u uczniów i doskonalenie umiejętności niekonwencjalnego rozwiązywania problemów. Do etapu finałowego (wojewódzkiego) zakwalifikuje się uczeń, który uzyska 75% punktów. Uczniów przygotowały p. Anna Kowalska i p. Beata Kończak. Życzymy sukcesów!

konkurs konkurs

17.02.2011

W dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych odwiedziła nas delegacja z Węgier i Francji. Przyjęliśmy ich bardzo serdecznie. Uczniowie szkoły podstawowej połączyli swoje siły i przygotowali piękną część artystyczną w duchu folkloru i współczesności. Pomagali im p. Jarosław Kaczmarek, p. Anna Wiktorowska i p. Beata Kończak. Dekorację na sali gimnastycznej przygotowała p. Dobrosława Snowarska, a dekoracje w klasach - wychowawcy z uczniami. Delegację powitała p. dyrektor Szkoły Podstawowej Halina Rudecka oraz uczniowie.

Powitanie delegacji Powitanie delegacji  
 

Po powitaniu przedstawicielowi delegacji zostały wręczone kwiaty.

 

Następnie wszyscy obejrzeli występy uczniów, które zostały podzielone na dwie części. Pierwsza część - folklorystyczna, a druga współczesna. Na początku Gabrysia i Adrian zaśpiewali piosenkę "Prusinowianka i syn Lontola", następnie Magda "W moim ogródeczku", Beata i Ola - "Laura i Filon", Sylwia - "Czerwone jagody" i Ola - "Wdowa". Po piosenkach uczniowie zatańczyli układ choreograficzny do polki.

     Polka Polka
 Polka Polka Polka Polka Polka

W drugiej części Natalka zaśpiewała piosenkę "Chcę wyjechać na wieś", Adrian zagrał na skrzypcach walca i menueta, a zespół instrumentalny pod przewodnictwem nauczyciela muzyki p. Jarosława Kaczmarka zagrał "Kiedy byłem małym chłopcem" zespołu Brekout oraz "La bamba" z repertuaru Richie Valensa.

 Walc na skrzypcach Menuet na skrzypcach zespół instrumentalny

Po występach uczestnicy delegacji oglądali wystawy, zdjęcia, częstowali się chlebem ze smalcem, a później oglądali szkołę. Bardzo podobały im się tablice interaktywne, których w ich kraju jest jeszcze bardzo mało.

wystawa wystawa eksponaty eksponaty 
     

14.02.2011

Święty Walenty to patron zakochanych, a więc dziś obchodzimy uroczyście to właśnie święto. Uczniowie mogli wrzucać walentynki do przygotowanej skrzynki. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego na przerwach odczytywali życzenia przez radiowęzeł i dedykowali zakochanym piosenki. Dzień zakończył się dyskoteką.
 
08.02.2011

Dziś Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie wysłuchali audycji przez radiowęzeł, którą przygotowała p. Beata Kończak. Po wysłuchaniu audycji na godzinach wychowawczych każda klasa obejrzala film pt. "Sieciaki", z którego dowiedzieli się, jakie zagrożenia czyhają na użytkowników w sieci jeżeli nie przestrzegają określonych zasad tzw. netykiety. Ogłoszony został również konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną pt. "Bezpiecznie korzystam z Internetu". Wyniki konkursu zaprezentowane będą w marcu. Życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom.

15.01.2011

Od jutra ferie zimowe. Jak zawsze I semestr kończy się wesołą zabawą. W tym roku również wszyscy uczniowie bawili się na zabawie, do której przygrywał zespół "Viva" ze Zduńskiej Woli. Rodzice czuwali, aby nikt nie opadł z sił i przygotowali pyszny poczęstunek. 

  05.01.2011

W niedzielę 9 stycznia będzie grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane pieniądze przeznaczone będą dla dzieci z chorobami neurologicznymi i nefrologicznymi. Nasi uczniowie również pomagają wystawiając na licytację przedmioty wykonane w klasach lub przyniesione z domu. Licytację w szkole prowadziła p. Anna Dąbrowska i p. Jarosław Kaczmarek. Za każdy wrzucony grosik dzieci otrzymywały serduszka WOŚP.

       

19.12.2010

W niedzielę 19 grudnia została zorganizowana impreza integracyjna z rodzicami. Uczniowie z klasy II wystawili jasełka, do których przygotowali ich p. Dobrosława Snowarska, p. Jarosław Kaczmarek i p. Beata Kończak.
W przedstawieniu udział wzięli: diabły i diabełek,
    czyli Kalina, Justyna i Sylwek.

Aniołowie: Hubert, Agata i Szymon - , 
  Mikołaj to Justyna -   a Śmierć - to Bartek 

Rodzinę zagrali: Ania (mama), Agata (córka), Paweł (syn) i Mateusz (tata) -
  Bardzo ważna postać, prezentująca wszystkie wydarzenia to oczywiście narrator czyli Karolina -  Nie mogło zabraknąć muzyki. Piosenki śpiewały: Sylwia, Magda, Natalia i Karolina. -

 
   
    Po jasełkach uczniowie śpiewali kolędy i grali na instrumentach. Rodzice oglądali przedstawienie przy kawie, herbacie i ciastku. W między czasie mogli również wspomóc powodzian kupując stroiki wykonane przez uczniów.

26.11.2010

Dzisiejszy dzień to dzień wróżb i zabawy. Uczniowie bawili się na dyskotece andrzejkowej, wróżyli z wosku, z serca, a także losowali wróżby. Zabawę zorganizował Samorząd Uczniowski.

11.11.2010

Uczniowie uczestniczyli we mszy św. za Ojczyznę w kościele w Szadku. Po mszy złożyli kwiaty pod obeliskiem przy Urzędzie Gminy i Miasta. Towarzyszyli im nauczyciele: p. Halina Rudecka, p. Małgorzata Gałczyńska, p. Aneta Kulka, p. Anna Kowalska, p. Jarosław Kaczmarek, p. Iwona Nowak, p. Agnieszka Wierzbicka.
 
10.11.2010

W dniu dzisiejszym odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę 11 listopada 1918 roku. Akademię wraz z uczniami przygotowali p. Anna Borkiewicz i p. Jarosław Kaczmarek.

       
   


5.11.2010

Uczniowie wysłuchali audycji na temat cyberprzemocy, którą przygotowała p. Anna Dąbrowska - koordynator ds. bezpieczeństwa.

14.10.2010

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie gimnazjum razem z p. A. Dąbrowską i p. J. Kaczmarkiem przygotowali akademię dla wszystkich pracowników szkoły. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście oraz rodzice. Odczytane zostały życzenia od Pani Burmistrz Gminy i Miasta Szadek, a także od Pana Mirosława Jarugi - Przewodniczącego Komisji Oświaty.
 

    10.10.2010
10 października obchodzony był w całym kraju X Dzień Papieski pod hasłem - "Jan Paweł II - odwaga świętości". Z tej okazji uczniowie pod opieką p. Iwony Nowak przygotowali audycję upamiętniającą ten dzień.

30.09.2010

Z okazji Dnia Chłopaka uczennice wraz z opiekunem p. Jarosławem Kaczmarkiem przygotowały audycję muzyczną dla wszystkich chłopców. Następnie wszyscy uczniowie wspaniale bawili się na dyskotece zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski.

21.09.2010

21 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym "Święto Pieczonego Ziemniaka - pożegnanie lata". Do projektu uczniowie przygotowywali się już od początku roku szkolnego. Każda klasa otrzymała wiersz J. Brzechwy do przedstawienia w formie teatrzyku. Uroczystość rozpoczęła się na sali gimnastycznej od zaprezentowania historii ziemniaka, a w dalszej części odbyły się prezentacje klasowe. Na początku wystąpiły dzieci z koła teatralnego przedstawiając wiersz pt. "Warzywa". Następnie każda klasa zaprezentowała się ze swoją inscenizacją.
 

     

W drugiej części dnia uczniowie spotkali się z przedstawicielami Powiatowej Straży Pożarnej ze Zduńskiej Woli, którzy wykonali pokaz ratownictwa medycznego.
 

 


Po pokazach straży, uczniowie uczestniczyli w różnego rodzaju zawodach sportowych z wykorzystaniem ziemniaków. Na koniec dnia wszyscy częstowali się ziemniakami z ogniska i piekli kiełbaski.
 

 


17.09.2010

W trzecim tygodniu września jak co roku Sprzątaliśmy Świat. Uczniowie razem z wychowawcami sprzątali okolice szkoły i muzeum, a uczniowie klas najstarszych wyruszyli do lasu.
 

 


14.09.2010

W dniu dzisiejszym odbyło się pierwsze spotkanie z rodzicami. Rodzice zostali zapoznani z dokumentacją szkoły, omówiono sprawy bieżące oraz wybrano nową Radę Rodziców.

 

 

01.09.2010

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011. O godzinie 09.00 wszyscy uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej, aby powitać nowy rok szkolny.Akademię przygotowały P. Małgorzata Gałczyńska, P. Aneta Kulka i P. Jarosław Kaczmarek.
 

    

 


 

Wydarzenia 2010/2011
Aktualne wydarzenia
Strona głównaWydarzeniaKomunikatyO nasGrono PedagogiczneKsięga gości