arch - 17-09-2018 09-59-18

Międzypowiatowy Turniej Tenisa Stołowego

23 października odbył się  Międzypowiatowy Turniej Tenisa Stołowego. Turniej, jak co roku, zorganizowała pani Aneta Kulka wraz z pan Andrzejem Owczarkiem.

Sesja Młodzieżowej Rady Gminy i Miasta Szadek

12 października odbyła pierwsza po wakacyjnej przerwie sesja Młodzieżowej Rady Gminy i Miasta Szadek. Ślubowanie złożyli nowo wybrani radni. Na sesji dyskutowano przede wszystkim nad planem działalności rady na przyszły rok i zaangażowaniem w ogólnopolskie akcje charytatywne.

Szkolne obchody Dnia Edukacji

Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej przygotował Samorząd Szkolny pod kierunkiem opiekunów: pani A. Korzeniewskiej i pana J. Kaczmarka. Na nauczycieli i uczniów tego dnia czekało wiele niespodzianek. Na drzwiach pokoju pojawił się  specjalnie na tę okazję przygotowany "słodki"  plakat z życzeniami, przez radiowęzeł popłynęły wskazówki jak odróżnić ucznia od nauczyciela oraz piosenki i życzenia w wykonaniu uczniów klasy II gimnazjum. Trzecią atrakcją  był Konkurs dla Dyrekcji i Uczniów na rozpoznanie po zdjęciach z lat młodości nauczycieli i pracowników szkoły. Konkurs przyniósł wiele radości dla wszystkich uczestników zabawy.

V Festiwal Piosenki Różnej

W tym roku Festiwal odbył się w miejscowości Proboszczowice koło Warty. Od I edycji organizatorem imprezy jest Środowiskowy Dom Samopomocy w Rożdżałach. Gimnazjum reprezentował zespół „VOICE” wraz z opiekunem Jarosławem Kaczmarkiem. Uczeń klasy III Dawid Kosiński zaprezentował swoje umiejętności gry na akordeonie.

Występowali też podopieczni z domów opieki ze Zduńskiej Woli, Aleksandrowa Łódzkiego, Pęczniewa, Witowa, Sieradza, Rożdżał.

Nasza szkoła bardzo chętnie bierze udział w występach dla osób niepełnosprawnych. Przez takie działania uczniowie nasi  wspomagają niepełnosprawnych. Wszystkim nasz występ się podobał.

wrzesień

Impreza środowiskowa "Babie lato"

17 września odbył się szkolny festyn "Babie lato". Impreza rozpoczęła się przedstawieniem o pracy na roli, które przygotowali uczniowie klasy II i V Szkoły Podstawowej oraz II gimnazjum wraz z wychowawcami panią Iwona Nowak, Małgorzatą Gałczyńska i Jarosławem Kaczmarkiem.

W czasie festynu pani Halina Rudecka oprowadzała po regionalnym muzeum. Można było kupić pyszne ciasto i kawę, frytki, kiełbaski i kaszanki z grilla. Na loterii fantowej wszystkie losy, jak zawsze, były wygrane, a dla dzieci ustawione zostały zabawki dmuchane. Mimo niesprzyjającej pogody każdy znalazł coś dla siebie.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom, którzy upiekli ciasta, pomagali w kawiarence, przy grillu i w kuchni. Dziękujemy również nauczycielom i pracownikom obsługi za pomoc w organizacji festynu. Dziękujemy sponsorom, a w szczególności Państwu Helenie i Zbigniewowi Tomaszewskim z Ceramiki w Lutomiersku za przekazanie na loterię doniczek.

Narodowe czytanie

Tegoroczną lekturą Narodowego Czytania było „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Główne uroczystości miały miejsce w Ogrodzie Saskim w Warszawie w dniu 2 września 2017 roku z udziałem Pary Prezydenckiej.  W naszej szkole wspólne czytanie „ Wesela” wraz z podziałem na role odbyło się 7 września 2017 .

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczynamy nowy rok szkony, po reformie szkolnictwa w zmniejszonym składzie bez klasy pierwszej. Część atystyczną przygotowała klasa IV Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prusinowicach.