Strona główna Wydarzenia Rodzice Dokumenty szkolne O nas Grono Pedagogiczne Szkoła Branżowa
Wydarzenia 2016 2017

Logo
26
maj

Konkurs literacko- czytelniczy

26 maja 2017  w naszej szkole odbył się konkurs literacko-czytelniczy, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz poszerzenie wiedzy nabytej w szkole.  

Uczniowie mieli za zadanie wykazać się wiedzą z lektur,  mitologii, historii, astronomii, geografii, polityki, fizyki i innymi dziedzinami nauki, z którymi mają do czynienia w życiu codziennym.

W  konkursie brały udział 3- osobowe drużyny, które wspólnie rozwiązywały zadania. Wynik stanowiła suma uzyskanych przez drużynę punktów.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce drużyna w składzie: Emilia Gurazda, Joanna Tylawska, Julia Wawrzyniak z klasy III

II miejsce: Mateusz Domański, Dawid Kosiński, Kacper Kacprzak z klasy II

III miejsce: Wojciech Herman, Aleksandra Krystek, Witold Sobolewski z klasy III

Organizatorem konkursu była Biblioteka Publiczna w Prusinowicach (Filia MiGBP w Szadku) przy współpracy ze Szkoła Podstawową i Gimnazjum SSO w Prusinowicach.

Konkurs przygotował i przeprowadził pracownik biblioteki pan Andrzej Owczarek.

Nagrody w konkursie ufundowała  PPHU „ZBIG- ROL” w Prusinowicach.


26
maj

Konkurs 'English is...'

W tym roku po raz pierwszy zorganizowany został konkurs ‘English is..’, który był jednym z działań w ramach w ramach projektu ‘Sing along with us in English’, realizowanego ze środków programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju „Nida”.

Uczniowie mieli za zadanie wykazać się  praktyczną znajomością języka angielskiego w różnych sytuacjach komunikacyjnych.

W  konkursie brały udział 3- osobowe drużyny, które wspólnie rozwiązywały zadania. Wynik stanowiła suma uzyskanych przez drużynę punktów.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce ex aequo drużyny w składzie: Emilia Gurazda, Joanna Tylawska, Julia Wawrzyniak z klasy III oraz Karolina Chojnacka, Marcelina Ciepłowska i Adrian Kosiński z klasy II

II miejsce: Mateusz Domański, Dawid Kosiński, Kacper Kacprzak z klasy II

III miejsce: Wojciech Herman, Aleksandra Krystek, Witold Sobolewski z klasy III

Współorganizatorem konkursu była Biblioteka Publiczna w Prusinowicach (Filia MiGBP w Szadku) przy współpracy ze Szkoła Podstawową i Gimnazjum SSO w Prusinowicach, a testy konkursowe przygotowały pani Anna Dąbrowska i pani Aneta Korzeniewska.


26
maj

XVII Powiatowe Potyczki Matematyczne

26 maja odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród laureatom XVII Powiatowych Potyczek Matematycznych w ZS w Czechach.W konkursie, który odbył się 19 maja, naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów.  Miło nam poinformować, że  uczeń  klasy II Kacper Kacprzak zdobył wyróżnienie.

Opiekunem ucznia była pani Beata Kończak.

Serdecznie gratulujemy naszym wyśmienitym matematykom i życzymy kolejnych sukcesów!


31
maj

Konkurs "Bezpieczni, świadomi, zdrowi"

Uczennica klasy III Joanna Tylawska zakwalifikowała się do finału III edycji konkursu „BEZPIECZNI, ŚWIADOMI, ZDROWI”, który odbył się w dniu 25 maja 2017 w ZSRCKU w Wojsławicach. Opiekunkami uczennicy były pani Ann Dąbrowska oraz pani Aneta Kulka.

W konkursie uczestniczyło 123 gimnazjalistów z 23 gimnazjów z naszego województwa, a także z terenu województwa świętokrzyskiego.

 Tematyka konkursu dotyczyła bezpieczeństwa publicznego, zdrowotnego i ekonomicznego. Podczas Finału odbyły się również imprezy towarzyszące nawiązujące do tematyki Konkursu oraz zajęcia profilaktyczne dla młodzieży„ Baw się bezpiecznie – nie ryzykuj”.

Konkurs objęty był patronatami: Konkurs powstał we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Zduńskiej Woli, Komendami Powiatowymi Policji w Zduńskiej Woli, Łasku, Pabianicach, Sieradzu, Poddębicach, Komendą Powiatową Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli, Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta. Został również objęty patronatami Ministra Edukacji Narodowej, Łódzkiego Kuratora Oświaty, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, Marszałka Województwa Łódzkiego, a także patronatami medialnymi TVP3 w Łodzi, ZWMedia, Nasze Radio, Dziennik Łódzki i Nad Wartą.


22
maj

Konkurs piosenki anglojęzycznej „You can sing”

Już po raz piąty odbył się w naszej szkole konkurs piosenki anglojęzycznej „You can sing”. Festiwal ten jest jednym z działań w ramach projektu ‘Sing along with us in English’, realizowanego w ze Gimnazjum Społecznego Stowarzyszenia Oświatowego w Prusinowicach środków programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju „Nida”.

Organizatorami festiwalu byli: pani Anna Dąbrowska, pani Aneta Korzeniewska i pan Jarosław Kaczmarek.

 

Konkurs  od lat cieszy się dużą popularnością wśród uczniów i nauczycieli. Co roku przybywają kolejne nowe szkoły, które chętnie zgłaszają dzieci uzdolnione muzycznie i językowo. Wśród uczestników znaleźli się  reprezentanci szkół nie tylko z powiatu zduńskowolskiego, ale także łaskiego i sieradzkiego.

Udział w naszym festiwalu stwarza uczniom okazję do koleżeńskiej rywalizacji, a nauczycielom możliwość wymiany doświadczeń.
W tym roku uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach:  soliści oraz zespoły, a ich występy oceniało niezależne Jury w składzie : p. Sylwia Chojnacka (nauczycielka języka angielskiego), p. Dariusz Wlazło (pedagog ze Szkoły Muzycznej w Zduńskiej Woli) oraz p. Tomasz Cyranowicz (pedagog ze Szkoły Muzycznej w Zduńskiej woli).

Po burzliwych naradach Jury przyznało następujące miejsca:

 

W kategorii solistów:

 • Wyróżnienia: Adrian Lis z Gimnazjum Społecznego Stowarzyszenia Oświatowego w Prusinowicach, Daria Pietrzak z Gimnazjum w Kwiatkowicach
 • III miejsce – Sylwia Barabasz z Gimnazjum nr 3 w Łasku-Kolumnie
 • II miejsce - Patrycja Szałek z Zespołu Szkół Publicznych w Rossoszycy
 • II miejsce  – Aleksandra Domagała z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zapolicach
 • I miejsce – Marcelina Glapińska z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szadku

 

W kategorii zespołów jurorzy przyznali trzy równorzędne nagrody zespołom z gimnazjów w Łasku-Kolumnie, Kwiatkowicach i w Prusinowicach.

 


Zwycięzcom gratulujemy!


20
maj

V Powiatowy Przystanek PaT

W dniach 19-20 maja 2017 roku odbyła się V Powiatowy Przystanek PaT, którego gospodarzem i organizatorem  był Zespół Zespołu Szkól Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach. Wzięła w nim udział młodzież z powiatu zduńskowolskiego, w tym 21 uczniów naszej szkoły, pod opieką pani Anny Dąbrowskiej, pani Anny Wiktorowskiej i pana Jarosława Kaczmarka.

Najważniejsza ideą Programu Pat jest promowanie mody na życie bez uzależnień poprzez dobrą zabawę w koleżeńskiej atmosferze, tworzenie wspólnoty rówieśniczej, udzielanie wsparcia, wymianę doświadczeń i pozytywną motywację do działania.

Dla młodzieży zorganizowano szereg ciekawych warsztatów m.in.: hip-hop, samba brazylijska, kulinarne, dziennikarskie, z zakresu technik kryminalistyki, motoryzacyjne, samoobrony, teatralne, tańca towarzyskiego, filmowe, plastyczne i wokalne, a także spotkania integracyjne i gry terenowe.

W sobotnie przedpołudnie uczestnicy przystanku przybyli do Zduńskiej Woli, gdzie miała miejsce „Patosfera”. Młodzież przeszła ulica Łaską do ratusza z transparentami, promującymi życie bez uzależnień, śpiewając hymn PaT i pozdrawiając mieszkańców. Nad głowami przechodzących unosiły się flagi i balony w barwach PaTu. Pod ratuszem odbyła się happening, promujący Zycie bez uzależnień oraz bezpieczeństwo na drodze. Udział wzięli w nim przedstawiciele władz miasta oraz powiatu zduńskowolskiego - Starosta Zduńskowolski Wojciech Rychlik oraz Wiceprezydent Zduńskiej Woli Elżbieta Szlachetka – Sikora ,  także przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli. Na zakończenie w niebo poleciały setki baloników jako symbol życia wolnego od agresji i uzależnień, a następnie wszyscy zebrani zatańczyli „belgijkę” i „wygłupiaczka”, bez których, jak wiadomo, żaden Przystanek PaT nie może się obyć. Jak tańczyliśmy, można zobaczyć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=Pnk4vP4bVG8

https://www.youtube.com/watch?v=HGENkvGe7jU

Uroczyste podsumowanie odbyło się w sobotnie popołudnie. Zaprezentowali się uczestnicy i instruktorzy poszczególnych warsztatów, a  nad wszystkim czuwał pomysłodawca i dobry duch programu, niezwykły, charyzmatyczny pan Grzegorz Jach – inspektor Policji w stanie spoczynku.

Młodzi PaTowicze  swoją postawą udowodnili, że można się wspaniale bawić bez alkoholu i narkotyków.


11
maj

Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesoły Mikrofon”

W dniu 11 maja 2017 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II oraz w Gimnazjum Społecznego Stowarzyszenia Oświatowego w Prusinowicach odbył się XIV Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesoły Mikrofon”. Organizatorem był p.  Jarosław Kaczmarek, nauczyciel muzyki w szkole podstawowej i gimnazjum w Prusinowicach. Wsparcia w organizacji tego przedsięwzięcia udzielili, jak co roku, sponsorzy. W tym roku byli to:

 • Społeczne Stowarzyszenie Oświatowe w Prusinowicach,
 • GS - Szadek z prezesem Markiem Kowalskim,
 • Market „TOM-KOR” ze  Szadku,
 • Roltom s.c. Stanisław Tomaszewski Jacek Tomaszewski,
 • Państwo Ewa i Janusz Linke ze Szadku,
 • Paweł Mataśka- producent opakowań tekturowych,
 • Firma „DOM –TER”(skład budowlany)  ze Zduńskiej Woli,
 • Firma „CORRECT” ze Zduńskiej Woli,
 • Bank Spółdzielczy w Szadku,
 • Bank Spółdzielczy w Poddębicach – Filia w Szadku,
 • Bank PEKAO – II oddział w Zduńskiej Woli ,
 • Firma ZBIG-ROL z prezesem  Zbigniewem Michałowiczem w Prusinowicach,
 • Firma „CEZ-MAR”  - Jolanta Mazurowska z Grabowin,
 • Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II i Gimnazjum Społecznego Stowarzyszenia Oświatowego w Prusinowicach.

Uroczystość otworzyła dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prusinowicach, Beata Kończak, która w imieniu własnym, organizatorów oraz społeczności szkolnej powitała zaproszonych gości, uczestników i opiekunów. W przesłuchaniach konkursowych udział wzięli reprezentanci następujących placówek:

 • Szkoła Podstawowa nr 9 w Zduńskiej Woli
 • Szkoła Podstawowa nr 10 w Zduńskiej Woli
 • Szkoła Podstawowa nr 11 w Zduńskiej Woli
 • Szkoła Podstawowa  w Izabelowie
 • Szkołą Podstawowa w Sikucinie
 • Szkoła Podstawowa w Wojsławicach
 • Szkoła Podstawowa w Złoczewie
 • Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Łopatkach
 • Szkoła Podstawowa w Burzeninie
 • Zespół Szkół w Zadzimiu
 • Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szadku
 • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zapolicach
 • Zespół Szkół Publicznych w Rossoszycy
 • Gimnazjum w Kwiatkowicach
 • Publiczne Gimnazjum nr 1 w Zduńskiej Woli
 • Publiczne Gimnazjum nr 4 w Zduńskiej Woli
 • Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Dzieci i Młodzieży ze Zduńskiej Woli
 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prusinowicach
 • Gimnazjum Społecznego Stowarzyszenia Oświatowego w Prusinowicach.

 Uczniowie rywalizowali w pięciu kategoriach: soliści klas I – III, soliści klas IV – VI, soliści klas I – III gimnazjum, zespoły – szkoła podstawowa i zespoły – gimnazjum. Młodzi wykonawcy zaprezentowali się w repertuarze znanych i lubianych polskich artystów. Udział w przeglądzie dał dzieciom możliwość prezentacji swoich zdolności wokalnych, doskonalenia umiejętności poprawnej wymowy i dykcji oraz koleżeńskiej rywalizacji. Opiekunowie mogli podzielić się doświadczeniami w pracy z dziećmi uzdolnionymi muzycznie.

 Jury XIII Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesoły Mikrofon” przyznało następujące nagrody.

W kategorii „soliści klas I – III gimnazjum” laureaci to:

 • Wyróżnienie: Karolina Grenda ze Stowarzyszenia Rozwoju Kultury Dzieci i Młodzieży ze Zduńskiej Woli
 • III miejsce – Jakub Magdziak z Zespołu Szkół w Zadzimiu
 • II miejsce – Julia Kmieć z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Zduńskiej Woli
 • I miejsce – Ewa Agas z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Zduńskiej Woli

 W kategorii zespoły – gimnazjum III miejsce zajął duet: Jakub Magdziak i Natalia Medyńska  z Zespołu Szkół w Zadzimiu , II – Zespół „Voice” z Gimnazjum Społecznego Stowarzyszenia Oświatowego w Prusinowicach,  a I miejsce zdobył tercet – Oliwia Ozimek, Oliwia Rudecka, Martyna Krzeszewska z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szadku.

 Grand Prix XIV Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesoły Mikrofon” zdobyła  Oliwia Ozimek,  uczennica Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szadku, która wykonała piosenkę „Szyba” z musicalu „Metro”.

Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów, pamiątkowe statuetki i dyplomy.

Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły podziękowała jurorom, sponsorom, uczestnikom i ich opiekunom za udział w przeglądzie, a także organizatorom za przygotowanie uroczystości. Zaprosiła również na XV Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesoły Mikrofon”, który odbędzie się w przyszłym roku.


04
maj

Gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja, jak co roku, rozpoczęły się przemarszem do kościoła na mszę św. za Ojczyznę. Następnie delegacje ze szkół, instytucji i zakładów pracy działających na terenie naszej gminy złożyły wiązanki kwiatów pod obeliskiem przed Urzędem GiM Szadek.  W obchodach wzięli udział uczniowie wraz z pocztem sztandarowym oraz nauczyciele: B. Kończak, D. Snowarska, I. Nowak,  A. Wiktorowska, A. Dąbrowska, D. Grobelna, M. Klimczak, Ł. Filipczak


04
maj

Niech się święci 3 Maja!

Jak co roku, społeczność szkolna świętowała rocznicę  uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie gimnazjum pod kierunkiem pana Łukasza Filipczaka przedstawili w ciekawy i przystępny sposób sylwetki twórców  Konstytucji 3 Maja z 1791r. 

Uchwalona 226 lat temu konstytucja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie ustawą regulującą zakres działania władz państwowych oraz prawa obywatelskie. Stanowiła próbę ratowania zagrożonego bytu państwa, które w 1772r. uległo pierwszemu rozbiorowi. Jej ogromną  zasługą było rozbudzenie nadziei na wzmocnienie państwa i odzyskanie niepodległości.

3 maja obchodzone jest również  Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Święto zostało ustanowione przez papieża Benedykta XV w 1920 na prośbę polskich biskupów po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918. Upamiętnia ono śluby lwowskie króla Jana Kazimierza, który podczas potopu szwedzkiego powierzył Polskę opiece Matki Bożej. Ponadto gimnazjaliści przypomnieli,  że 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004r.

Piękną  oprawę plastyczną do majowych uroczystości wykonała  pani D. Snowarska, a  muzyczną pan J. Kaczmarek.


28
kwiecień

Debata oksfordzka

W dniu 28 kwietnia 2017 roku klasa III, pod opieką pani Anny Dąbrowskiej, zorganizowała drugą już w naszej szkole debatę oksfordzką. Teza debaty brzmiała: „Telefony komórkowe mają negatywny wpływ na użytkowników” i związana była z coraz powszechniejszym wśród młodzieży zjawiskiem uzależnienia od telefonów komórkowych.

Uczestnikami debaty byli:

 • Joanna Tylawska – marszałek
 • Emilia Gurazda – sekretarz
 • Propozycja: Wojciech Herman, Aleksandra Krystek, Weronika Krystek, Aleksandra Ignaczak
 • Opozycja: Witold Sobolewski, Julia Wawrzyniak, Witold Wesołowski, Gabriela Owczarek.

Debatę rozpoczęła zapowiedź pani marszałek oraz krótkie przedstawienie zasad, których powinni przestrzegać uczestnicy i publiczność. Kolejno głos zabierali mówcy grup – naprzemiennie propozycji, za tezą oraz opozycji – przeciwko tezie. W czasie przemówień do mówców kierowane były pytania ze strony publiczności. Po zakończeniu przemówień obu grup, pani marszałek zarządziła „debatę z sali”. Po burzliwej dyskusji widzów, popierających zarówno opozycję, jaki i propozycję, odbyło się głosowanie, które miało wyłonić zwycięską drużynę. Została nią grupa opozycji. Odbyło się również głosowanie na najlepszego mówcę. Wygrał Witold Sobolewski z drużyny opozycji.

Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Dobrosława Snowarska, która podsumowała dyskusję i podziękowała uczestnikom, po czym pani marszałek zamknęła drugą debatę oksfordzką w Gimnazjum Społecznego Stowarzyszenia Oświatowego w Prusinowicach.Aktualne wydarzenia
Wydarzenia_2011_2012
Wydarzenia_2012_2013
Wydarzenia_2013_2014
Wydarzenia_2014_2015
Wydarzenia_2015_2016
Wydarzenia_2016_2017
Wydarzenia_2017_2018
arch_-_17-09-2018_09-59-18
Wydarzenia 2010/2011
Strona głównaWydarzeniaKomunikatyO nasGrono PedagogiczneProjekt "Mów, niech cię usłyszy świat"