Strona główna Wydarzenia Rodzice Dokumenty szkolne O nas Grono Pedagogiczne Szkoła Branżowa
Wydarzenia 2015 2016

Logo
24
czerwiec

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016 przybyli zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie. Wychowawcy klas wręczyli świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe uczniom, którzy w minionym roku szkolnym uzyskali najlepsze wyniki w nauce. Wszyscy uczniowie klasy trzeciej otrzymali świadectwa ukończenia gimnazjum, stając się w ten sposób absolwentami. Uczniowie pożegnali zebranych krótkim programem słowno - muzycznym.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego została przygotowana przez pana Jarosława Kaczmarka.


23
czerwiec

Audycja "Bezpieczne wakacje"

Pani Aneta Kulka - koordynator wychowania komunikacyjnego wraz z uczniami przygotowali audycję "Bezpieczne wakacje". Przestrzegali w niej przed różnymi niebezpieczeństwami czyhającymi na dzieci nad morzem, jeziorem, w górach lub na własnym podwórku. Na koniec życzyli wszystkim udanych wakacji i spokojnego wypoczynku.


13
czerwiec

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka

Przedstawiciele klas IV-VI oraz klas I-III gimnazjum w dn. 13.06.2016r. wzięli udział w spotkaniu z Rzecznikiem Praw Dziecka p. Markiem Michalakiem, które zostało zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną w Zduńskiej Woli. Podczas spotkania z uczniami p. Marek Michalak opowiadał o pracy Rzecznika i problemach, jakie rozwiązywane są za jego pośrednictwem. Odpowiedział też na liczne pytania zadawane przez dzieci i młodzież. Na zakończenie przeczytał również opowiadanie dotyczące jednego z praw dziecka oraz wręczył pamiątkowe upominki dla wszystkich uczestników


12
czerwiec

Dzień Rodziny

W dniu 12 czerwca odbył się w naszej szkole festyn z okazji Dnia Rodziny. Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem z okazji dnia mamy i taty, w którym swoje umiejętności zaprezentowały dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Następnie uczniowie klasy VI pod opieką pani Małgorzaty Gałczyńskiej wystąpili w przedstawieniu profilaktycznym dotyczącym zdrowia i czystości, a klasy gimnazjalne pod patronem pani Ani Dąbrowskiej zaprezentowały przedstawienie związane z tematyką uzależnień. Na zakończenie części występowej zaprezentowali się w tańcu uczniowie szkoły pod okiem instruktora.

Po występach na sali na wszystkie dzieci czekało wiele atrakcji. Klub Kuglarski Politechniki Łódzkiej „PoliŻongler” przygotował mnóstwo niespodzianek. Szczudlarze, w całym wyposażeniu wydawali się olbrzymami przy uczniach. Animator uczył dzieci żonglować piłeczkami oraz kręcić talerzami. Było także balonikowe zoo. Pani w pirackim kapeluszu niczym czarodziejka, sprawnie tworzyła różności z balonów. Powstawały między innymi szable, pieski, motyle. Ku uciesze dzieci animatorzy puszczali duże bańki mydlane, pośród których dzieci biegały i głośno się śmiały. Została także wystawiona trampolina, do której ustawiały się długie kolejki. Każde dziecko otrzymało także kupon, na za który otrzymały darmową porcję lodów, frytek oraz napój.

Taki festyn pełen radości i uśmiechniętych dzieci na pewno na długo pozostanie dla każdego miłym wspomnieniem.


04
czerwiec

Wycieczka na Lubelszczyznę

Koniec roku szkolnego to czas na wypoczynek dla uczniów, relaks na wycieczce. Duża grupa młodzieży wyjechała na czterodniową wycieczkę na Lubelszczyznę. Zwiedzaliśmy Kazimierz Dolny, Sandomierz, Zamość, Nałęczów, Lublin, Majdanek. Był to ciekawy i bardzo atrakcyjny wyjazd.


24
maj

Biegi przełajowe w Rossoszycy

W dniu 21 maja uczniowie naszej szkoły brali udział w biegach przełajowych organizowanych w Rossoszycy. Było kilka kategorii wiekowych, biegły dzieci z oddziału przedszkolnego, szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Wszyscy pokonywali dystanse odpowiednie do swojej kategorii wiekowej. Na każdego małego uczestnika czekała skromna nagroda za udział w zawodach. Wszyscy w sportowej atmosferze spędzili sobotni dzień, który na pewno długa będą mile wspominać.
W czasie wyjazdu opiekę sprawowały pani Anna Wiktorowska i pani Agnieszka Wierzbicka.


24
maj

Konkurs piosenki

 W dniu 24 maja 2016, w Pałacu Młodzieży w Łodzi odbył się III Konkurs Piosenki Angielskiej „Na angielską nutkę”. Jest to konkurs wokalny, skierowany do dzieci i młodzieży z klas IV-VI szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych województwa łódzkiego.

 Naszą szkołę reprezentowali dwaj wokaliści: Łukasz Nowak z klasy III oraz Adrian Lis z klasy I, któremu towarzyszył zespól ‘Voice’. Uczniów przygotowywali Anna Dąbrowska i Jarosław Kaczmarek.

W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 46 uczestników, reprezentujących gimnazja z terenu województwa łódzkiego. Jurorzy oceniali każdego pod kątem poprawnego wykonania, znajomości tekstu i wymowy. Wśród wyróżnionych znalazł się Adrian Lis, którego wykonanie piosenki „Renegades” zdobyło uznanie zarówno wśród jurorów, jak i publiczności.

Gratulujemy!


18
maj

Wizyta gości z Anglii

W dniu 18 maja 2016 mieliśmy przyjemność przyjmować w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Prusinowicach oraz w Gimnazjum SSO w Prusinowicach niezwykłych gości. Byli to Danielle Francuz Rose, stypendystka Fundacji Fulbrighta oraz jej mąż, Tucker Rose.

Danielle i Tucker mieszkają w Polsce od 8 miesięcy. Ona pracuje w Instytucie Anglistyki na Uniwersytecie Łódzkim, on jest z wykształcenie biologiem. Mieszkają w Łodzi, a wolny czas spędzają podróżując po naszym kraju.  Ponadto Pani Rose odwiedza liczne szkoły, prowadzi lekcje doskonalące umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Przybliża także  uczniom życie codzienne mieszkańców USA.

Głównym tematem spotkań z naszymi uczniami były podobieństwa i różnice między życiem w Polsce, a w Stanach Zjednoczonych. Goście opowiadali o sporcie, rozrywka , szkole, sposobach spędzania wolnego czasu, a także amerykańskich świętach państwowych. Wśród poruszanych tematów znalazły się również jedzenie, turystyka i komunikacja. Dzieci mogły dowiedzieć się wielu ciekawostek o codziennym życiu w dużym amerykańskim mieście, takim jak Atlanta w Georgii, gdzie na stałe  mieszkają państwo Rose.

Zajęcia z uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum odbywały się w języku angielskim. Dzieci miały okazję sprawdzić swoje umiejętności mówienia i słuchania, w kontakcie z „żywym językiem”, a goście zachęcali do rozmowy i chętnie odpowiadali na wszystkie pytania. Uczniowie byli szczególnie zainteresowani codziennym życiem swoich amerykańskich rówieśników oraz wrażeniami Danielle i Tuckera z ich pobytu w Polsce. 

W spotkaniach uczestniczyła pani dyrektor Beata Kończak, pani dyrektor Dobrosława Snowarska oraz nauczycielki języka angielskiego: Anna Dąbrowska i Aneta Korzeniewska.


11
maj

Konkurs piosenki

W dniu 11 maja 2016 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II oraz w Gimnazjum Społecznego Stowarzyszenia Oświatowego w Prusinowicach odbył się XIII Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesoły Mikrofon”. Organizatorem był p.  Jarosław Kaczmarek, nauczyciel muzyki w szkole podstawowej i gimnazjum w Prusinowicach. Wsparcia w organizacji tego przedsięwzięcia udzielili, jak co roku, sponsorzy. W tym roku byli to:

 • Społeczne Stowarzyszenie Oświatowe w Prusinowicach,
 • GS - Szadek z prezesem Markiem Kowalskim,
 • Market „TOM-KOR” ze  Szadku,
 • Roltom s.c. Stanisław Tomaszewski Jacek Tomaszewski,
 • Państwo Ewa i Janusz Linke ze Szadku,
 • Paweł Mataśka- producent opakowań tekturowych,
 • Firma „DOM –TER”(skład budowlany)  ze Zduńskiej Woli,
 • Firma „CORRECT” ze Zduńskiej Woli,
 • Bank Spółdzielczy w Szadku,
 • Bank Spółdzielczy w Poddębicach – Filia w Szadku,
 • Bank PEKAO – II oddział w Zduńskiej Woli ,
 • Firma ZBIG-ROL z prezesem  Zbigniewem Michałowiczem w Prusinowicach,
 • Firma „CEZ-MAR”  - Jolanta Mazurowska z Grabowin,
 • Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II i Gimnazjum Społecznego Stowarzyszenia Oświatowego w Prusinowicach.

 Uroczystość otworzyła dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prusinowicach, Beata Kończak, która w imieniu własnym, organizatorów oraz społeczności szkolnej powitała zaproszonych gości, uczestników i opiekunów. W przesłuchaniach konkursowych udział wzięli reprezentanci następujących placówek:

 • Szkoła Podstawowa nr 2 w Zduńskiej Woli
 • Szkoła Podstawowa nr 11 w Zduńskiej Woli
 • Szkoła Podstawowa nr 13 w Zduńskiej Woli
 • Szkoła Podstawowa w Kwiatkowicach
 • Szkoła Podstawowa  w Krobanowie
 • Szkołą Podstawowa w Sikucinie
 • Szkoła Podstawowa w Wojsławicach
 • Szkoła Podstawowa w Złoczewie
 • Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Łopatkach
 • Zespół Szkół w Burzeninie
 • Zespół Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach
 • Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szadku
 • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zapolicach
 • Zespół Szkół Publicznych w Rossoszycy
 • Publiczne Gimnazjum nr 1 w Zduńskiej Woli
 • Publiczne Gimnazjum nr 4 w Zduńskiej Woli
 • Gimnazjum im. Leszka Czarnego w Lutomiersku
 • Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Dzieci i Młodzieży ze Zduńskiej Woli
 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prusinowicach
 • Gimnazjum Społecznego Stowarzyszenia Oświatowego w Prusinowicach.

 Uczniowie rywalizowali w pięciu kategoriach: soliści klas I – III, soliści klas IV – VI, soliści klas I – III gimnazjum, zespoły – szkoła podstawowa i zespoły – gimnazjum. Młodzi wykonawcy zaprezentowali się w repertuarze znanych i lubianych polskich artystów. Udział w przeglądzie dał dzieciom możliwość prezentacji swoich zdolności wokalnych, doskonalenia umiejętności poprawnej wymowy i dykcji oraz koleżeńskiej rywalizacji. Opiekunowie mogli podzielić się doświadczeniami w pracy z dziećmi uzdolnionymi muzycznie.

 Jury XIII Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesoły Mikrofon” przyznało następujące nagrody.

W kategorii „soliści klas I – III gimnazjum” laureaci to:

 • Wyróżnienie: Karolina Lapeta z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zapolicach
 • III miejsce – Martyna Kurzewska z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szadku
 • II miejsce – Daria Pietrzak z Gimnazjum w Kwiatkowicach
 • I miejsce – Łukasz Nowak z Gimnazjum Społecznego Stowarzyszenia Oświatowego w Prusinowicach.

 W kategorii zespoły – gimnazjum III miejsce zespół „ Impresja” z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Zduńskiej Woli, , II – Zespół „Voice” z Gimnazjum Społecznego Stowarzyszenia Oświatowego w Prusinowicach,  a I miejsce zdobył duet wokalny z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szadku.

 Grand Prix XI Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesoły Mikrofon” zdobyła  Weronika Galowicz,  uczennica Zespołu Szkół w Burzeninie, która poruszyła wszystkich zebranych swoja interpretacja piosenki Edyty Geppert „Nie żałuję”. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów, pamiątkowe statuetki i dyplomy.

Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły podziękowała jurorom, sponsorom, uczestnikom i ich opiekunom za udział w przeglądzie, a także organizatorom za przygotowanie uroczystości. Zaprosiła również na XIV Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesoły Mikrofon”, który odbędzie się w przyszłym roku.


27
kwiecień

Konkurs

Uczeń klasy III Dawid Lis zakwalifikował się do finału II edycji konkursu „BEZPIECZNI, ŚWIADOMI, ZDROWI”, który odbył się w dniu 27 kwietnia 2016 w ZSRCKU w Wojsławicach. Uczestniczyło w nim  92 gimnazjalistów z 21 gimnazjów z naszego województwa.

 Tematyka konkursu dotyczyła bezpieczeństwa publicznego, zdrowotnego i ekonomicznego. Podczas Finału odbywały się również imprezy towarzyszące nawiązujące do tematyki Konkursu oraz zajęcia dla uczestników i opiekunów.

 Konkurs powstał we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Zduńskiej Woli, Komendami Powiatowymi Policji w Zduńskiej Woli, Łasku, Pabianicach, Sieradzu, Poddębicach, Komendą Powiatową Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli, Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta. Został również objęty patronatami honorowymi Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi oraz Marszałka Województwa Łódzkiego.Aktualne wydarzenia
Wydarzenia_2011_2012
Wydarzenia_2012_2013
Wydarzenia_2013_2014
Wydarzenia_2014_2015
Wydarzenia_2015_2016
Wydarzenia_2016_2017
Wydarzenia_2017_2018
arch_-_17-09-2018_09-59-18
Wydarzenia 2010/2011
Strona głównaWydarzeniaKomunikatyO nasGrono PedagogiczneProjekt "Mów, niech cię usłyszy świat"