Strona główna Wydarzenia Rodzice Dokumenty szkolne O nas Grono Pedagogiczne Szkoła Branżowa
Wydarzenia 2014 2015

Logo
26
czerwiec

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

I znów minął kolejny rok szkolny. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Burmistrza GiM Szadek Artura Ławniczaka, prezesa OSP w Prusinowicach pana Kazimierza Wrońskiego, przedstawiciela biblioteki publicznej w Prusinowicach pana Andrzeja Owczarka, rady rodziców z panią przewodniczącą Katarzyną Chojnacką.

Uczniowie z najwyższymi średnimi otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe ufundowane przez radę rodziców. Jak co roku są także uczniowie, którzy w inny sposób zasłużyli na nagrody swoją postawą. Byli to:

  • Joanna Tylawska - uzyskała najwyższą średnią w szkole;
  • Adam Ciepłucha - najlepszy sportowiec szkoły podstawowej;
  • Witold Sobolewski - wzorowa postawa na tle wszystkich uczniów w szkole;
  • Weronika Krystek - zaangażowanie w prace plastyczne na rzecz szkoły;
  • Adam Woźniak - zaangażowanie w prace społeczne na rzecz szkoły;
  • Aleksandra Kmita, Beata Pietrzykowska, Anna Kroczyńska, Justyna Wolska, Bartosz Herman, Jakub Herman - reprezentowanie szkoły z zespołem "Voice" na wszystkich uroczystościach i festiwalach i uzyskiwanie czołowych miejsc.

Nagrody dla powyższych uczniów ufundował Bank Spółdzielczy w Szadku. Dziękujemy!

Akademię kończącą rok szkolny i pożegnanie klasy III przygotowali pani Aneta Kulka i pan Jarosław Kaczmarek.


25
czerwiec

Wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016

8 lipca 2014r. weszła w życie Ustawa z 30 maja 2014r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2014 r., poz. 811) oraz rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 lipca 2014r. w sprawie udzielania dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe (Dz. U. z 2014r., poz. 902).

W roku szkolnym 2015/2016 rodzice uczniów klasy I gimnazjum nie będą kupować podręczników czy materiałów ćwiczeniowych przeznaczonych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Zapewnienie tych podręczników i materiałów jest zadaniem szkoły.

 W nowym roku szkolnym uczniowie klas II i III kupują podręczniki bez zmian.

Podręczniki dla klasy II gimnazjum

Podręczniki dla klasy III gimnazjum


25
czerwiec

Audycja "Bezpieczne wakacje"

Przed zakończeniem roku pani Aneta Kulka, koordynator wychowania komunikacyjnego, przygotowała wspólnie z uczniami audycję dotyczącą bezpiecznego spędzania wakacji. Były rady dotyczące bezpieczeństwa nad wodą, w górach, w lesie, nad jeziorem i w domu.


22
czerwiec

Dzień Rodziny

Dzień Rodziny połączony został z podsumowaniem projektu z języka angielskiego.


10
czerwiec

Pokaz historyczny ”Życie i kultura w średniowieczu”

W dniu 10 czerwca 2015r., dzięki grupie artystycznej Rekonstrukto z Lublina, mogliśmy uczestniczyć w żywej lekcji historii. Tematem pokazu historycznego było „Życie i kultura w średniowieczu”. Uczniowie mogli zapoznać się z ekwipunkiem i uzbrojeniem rycerza, obejrzeć kolekcję broni, sposoby walki, a nawet narzędzia tortur. Ponadto zostały zaprezentowane obyczaje i kultura tej epoki. Dzieci brały aktywny udział w pojedynkach i różnych prezentacjach, co rozbudzało w nich ciekawość i zainteresowanie epoką średniowiecza.


6
czerwiec

III Ogólnopolski Konkurs "Działam bezpiecznie"

6 czerwca 2015r. wzięliśmy udział w finale III Ogólnopolskiego Konkursu „Działam bezpiecznie”, który odbył się  w Gimnazjum nr 24 w Bydgoszczy.

Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie: Joanna Tylawska  z klasy I, Marek Gurazda i Wojciech Snowarski  uczniowie klasy III.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Kujawsko –Pomorskiego Kuratora Oświaty – Anny Łukaszewskiej,  Wojewódzkiego konsultanta ds. Medycyny Ratunkowej dra Przemysława Paciorka Wojewódzkiego,  konsultanta ds. Pielęgniarstwa Ratunkowego – Anny Burak,  Rektora Wyższej Szkoły Gospodarki – dra inż. Wiesława Olszewskiego,  Kanclerza Wyższej Szkoły Gospodarki – Filipa Sikory.

Celem konkursu było:

 1/doskonalenie praktycznych umiejętności,

2/ kształtowanie prawidłowych reakcji i relacji wobec osób poszkodowanych, poczucia odpowiedzialności za zdrowie, życie własne i innych,

3/uzyskanie podstawowych wiadomości dotyczących postępowania przy stłuczeniach, zranieniach, krwotokach, obrażeniach układu kostnego, omdleniach, utracie przytomności, utonięciach, oparzeniach, zachłyśnięciach,

4/ inicjowanie działań na rzecz ochrony zdrowia,

5/ rozpoznawanie zagrożeń i reagowania na nie,

6/ kształtowanie umiejętności reagowania w sytuacjach kryzysowych.


1
czerwiec

Dzień Dziecka

1 czerwca to jak zawsze dzień, który najbardziej lubią dzieci. jak co roku ma on inny przebieg niż zwyczajny dzień szkolny. Dzięki Pani Monice Klimczak, która zaprosiła karetkę ratowniczą odbył się pokaz dla uczniów. Była to ogromna atrakcja szczególnie dla najmłodszych. Rada Rodziców zafundowała dla wszystkich kiełbaski na ognisko, a na koniec dnia rozegrano mecz uczniowie kontra nauczyciele.

Uczniowie klasy II przygotowali przedstawienie profilaktyczne pt. "Romeo i Julia w krainie dopalaczy" pod kierunkiem pani Anny Dąbrowskiej.


31
maj

Udział w Turnieju Sołectw Województwa Łódzkiego

W II części Regionalnego Turnieju Sołectw udział wzięli również uczniowie naszej szkoły. Zespół "Voice" zaprezentował dwa utwory: pierwszy to "Kamień z napisem love" zespołu Enej, a drugi "Raz po raz" zespołu Perfect. Uczniów przygotował pan Jarosław Kaczmarek.


28
maj

XI Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy Obcojęzycznej

28.05.20015r. odbyła się XI edycja Powiatowego Konkursu Poezji i Prozy Obcojęzycznej organizowanego przez Publiczne Gimnazjum nr 2 im. św. Alojzego Orione w Zduńskiej Woli. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III - Aneta Jakubczak.

Aneta zaprezentowała 2 utwory: poezję - „I believe” by Sienna Harlequin oraz prozę „Ariadne’s story”. Za swoją interpretację otrzymała wyróżnienie.


23
maj

Biegi przełajowe w Rossoszycy

23 maja 2015r. uczniowie naszej szkoły brali udział w XV Biegu Przełajowym o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Warta pod hasłem „Dzieciństwo bez przemocy”.

Celem zawodów była popularyzacja biegów przełajowych, zachęcanie do uprawiania sportu, czynne spędzanie czasu wolnego, poprawa stanu zdrowia i kondycji fizycznej. Uczestnicy biegli w 5 kategoriach wiekowych. Zawodom towarzyszyły liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów.

 Aktualne wydarzenia
Wydarzenia_2011_2012
Wydarzenia_2012_2013
Wydarzenia_2013_2014
Wydarzenia_2014_2015
Wydarzenia_2015_2016
Wydarzenia_2016_2017
Wydarzenia_2017_2018
arch_-_17-09-2018_09-59-18
Wydarzenia 2010/2011
Strona głównaWydarzeniaKomunikatyO nasGrono PedagogiczneProjekt "Mów, niech cię usłyszy świat"