Strona główna Wydarzenia Rodzice Dokumenty szkolne O nas Grono Pedagogiczne Szkoła Branżowa
Wydarzenia 2011 2012

Logo
29
czerwiec

Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

Kolejny rok szkolny został zakończony. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Burmistrz Gminy i Miasta Szadek Pan Artur Ławniczak, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Prusinowicach Pan Kazimierz Wroński, Prezes Społecznego Stowarzyszenia Oświatowego Pani Marianna Wrońska oraz Pan Andrzej Owczarek. Uczniowie otrzymali nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce oraz świadectwa z wyróżnieniem. Klasa III pożegnała gimnazjum, a od września będą uczniami wybranych szkół ponadgimnazjalnych. Uroczystość przygotowali p. Aneta Kulka i p. Jarosław Kaczmarek.

W tym roku przyznano dodatkowe nagrody w kategoriach: najsympatyczniejszy uczeń (Rafał Kroczyński), najlepszy sportowiec (Marcin Banasiak), najbardziej kulturalny uczeń (Agata Kuźnicka), najbardziej zaangażowany w pracę na rzecz szkoły (Kinga Herman), najwyższa srednia w szkole (Agata Kuźnicka).


22
czerwiec

Wycieczka w Pieniny

W dniach 19.06 - 22.06 uczniowie gimnazjum pojechali na wycieczkę w Pieniny. Organizatorem wyjazdu był p. Jarosław Kaczmarek, a opiekunami p. Aneta Kulka i p. Anna Kowalska.


17
czerwiec

Dzień Rodziny

17 czerwca w piękną, słoneczną niedzielę odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny, który został zorganizowany przez Radę Rodziców, nauczycieli i uczniów. Uczniowie przygotowali występy dla mamy i taty, następnie dla dzieci wystąpił czarodziej Marini, a na powietrzu zorganizowano dla rodzin konkursy sprawnościowe oraz mecz piłki siatkowej. Zorganizowanie imprezy wspomogła Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, dzięki której mogliśmy zakupić nagrody dla zwycięzców. Rodzice fundowali ciasto, kawę i herbatę, zapiekanki, gofry oraz kiełbaski z grilla. Wszyscy świetnie się bawili do wieczora. W przygotowanie tego dnia zaangażowali się: p. Anna Wiktorowska, p. Jarosław Kaczmarek, p. Małgorzata Gałczyńska, p. Agnieszka Wierzbicka, p. Aneta Kulka, p. Elżbieta Kozanecka, p. Anna Dąbrowska oraz pozostali nauczyciele.


14
czerwiec

Bal Gimnazjalny 2012

Już prawie koniec roku szkolnego i za chwilę uczniowie klasy III pożegnają naszą szkołę. Jak co roku rodzice organizują dla nich bal, aby miło wspominali czas pobytu w gimnazjum.


14
czerwiec

Szkolny Zestaw Podręczników

Szkolny Zestaw Podręczników na rok szkolny 2012/2013 Pobierz tutaj


01
czerwiec

Dzień Dziecka

W dniu 01.06.2012r. w ramach projektu "Zachowaj trzeźwy umysł" i w połączeniu z obchodami Dnia Dziecka uczniowie klas I-III wykonali plakaty o tematyce antyalkoholowej oraz deklamowali wiersze o tematyce zdrowotnej, zaprezentowali scenki rodzajowe o zgubnych skutkach nałogów. Uczniowie uczestniczyli w zawodach sportowych. Miały one na celu uświadomienie roli sportu i aktywności fizycznej dla zdrowia i życia każdego człowieka.


31
maj

Realizacja projektu "Zachowaj trzeźwy umysł"

31 maja został ogłoszony "Dniem bez papierosa". W ramach projektu "Zachowaj Trzeźwy Umysł" uczniowie wykonali plakaty oraz przygotowali wiersze o szkodliwości palenia oraz o tym, jak ważna dla zdrowia jest aktywność fizyczna. W związku z tym dzień ten był dniem sportu w naszej szkole.


24
maj

Konkurs literacki

Tradycją w naszej szkole od wielu lat jest organizacja konkursu literackiego wspólnie z Biblioteką Publiczną w Prusinowicach. Inicjatorem tego konkursu jest p. Andrzej Owczarek. Sponsorem nagród dla zwycięzców jest p. Zbigniew Michałowicz. Uczniowie w 3-osobowych grupach rozwiązują zadania z zakresu j. polskiego, historii, matematyki oraz inne ciekawe niestandardowe zadania.

Komisja w składzie p. Halina Rudecka, p. Anna Kowalska, p. Aneta Kulka i p. Anna Dąbrowska wyłoniła zwycięskie zespoły.
I miejsce - Agata Kuźnicka, Justyna Kuźnicka, Sylwia Kacprzak
II miejsce - Gabriel Stelmasiak, Mateusz Śliwiński, Kinga Herman
III miejsce - Magda Urbańska, Agata Boczkowska, Ola Marczewska


11
maj

Eliminacje Wojewódzkie Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

11 maja 2012 r. na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sieradzu odbyły się eliminacje wojewódzkie XXXV Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjów. Zawodnicy rywalizowali w kilku konkurencjach: test z wiedzy o udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz znajomości zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, jazda obserwowana rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz jazda rowerem po torze przeszkód. Drużyna naszego gimnazjum w składzie Sylwester Stelmasiak, Adrian Koniarczyk i Tomasz Woźniak zajęła 14 miejsce. Gratulujemy uczestnikom i opiekunce p. Anecie Kulce.


10
maj

Wesoły Mikrofon 2012

Już po raz IX zorganizowany został w naszej szkole Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Wesoły mikrofon 2012". Gościliśmy na festiwalu P. Burmistrza Gminy i Miasta Szadek Artura Ławniczaka. Głównym organizatorem tej imprezy od dziewięciu lat jest p. Jarosław Kaczmarek. W tym roku na przesłuchania zgłosiło się 22 solistów i 7 zespołów ze szkół powiatu zduńskowolskiego, łaskiego i sieradzkiego. Do oceny wykonawców zaproszone zostało profesjonalne jury w składzie:

Ewa Kanturska-Dybek - wokalistka i instruktorka śpiewu z Sieradza

Daria Jabłońska - wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zduńskiej Woli;

Dariusz Wlazło - pedagog Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zduńskiej Woli;

Przesłuchania konkursowe odbywały się w kilku kategoriach: soliści klas I-III, soliści klas IV-VI, soliści klas I-III gimnazjum, zespoły szkoły podstawowej, zespoły gimnazjum. W każdej kategorii przyznano 3 miejsca.

W kategorii klas I-III

I miejsce - Rozalia Bilska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zduńskiej Woli

II miejsce - Adrian Lis ze Szkoły Podstawowej w Prusinowicach

III miejsce - Martyna Krzeszewska ze Szkoły Podstawowej w Szadku

W kategorii klas IV-VI

I miejsce - Piotr Wojdan ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zduńskiej Woli

II miejsce - Michalina Sutowicz ze szkoły Podstawowej nr 2 w Zduńskiej Woli

III miejsce - Anna Kroczyńska ze Szkoły Podstawowej w Prusinowicach

wyróżnienie - Julia Owczarek ze Szkoły Podstawowej w Czechach

W kategorii klas I-III gimnazjum

I miejsce - Karolina Trzcińska z Gimnazjum nr 3 w zduńskiej Woli

II miejsce - Karolina Duszyńska z Gimnazjum SSO w Prusinowicach

III miejsce - Iwona Kusińska z Gimnazjum w Warcie

wyróżnienie - Marta Kawałowska z Zespołu Szkół Specjalnych nr 14 w Zduńskiej Woli

wyróżnienie - Izabela Korc z Gimnazjum nr 1 w Zduńskiej Woli

W kategorii zespoły szkół podstawowych

I miejsce - Zespół Wokalny "5+1" ze Szkoły Podstawowej w Szadku

II miejsce - duet Piotr Wojdan, Roch Krzyżański ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zduńskiej Woli

III miejsce - Zespół Wokalny ze Szkoły Podstawowej w Prusinowicach

W kategorii zespoły gimnazjum

I miejsce - Duet K.Duszyńska i K. Herman z Gimnazjum SSO w Prusinowicach

II miejsce - Zespół "Decymy" z Gimnazjum w Warcie

III miejsce - Zespół "Sine Nomine" z Gimnazjum w Czechach

Po raz pierwszy została przyznana nagroda główna GRAND PRIX, a otrzymała ją Monika Kolińska z Gimnazjum nr 2 w Zduńskiej Woli.

Aby można było tak pięknie zorganizować całą imprezę pomogli nam sponsorzy:

Urząd Gminy i Miasta Szadek, Społeczne Stowarzyszenie Oświatowe w Prusinowicach, Hurtownia Papiernicza "Correct" ze Zduńskiej Woli, Pan Paweł Mataśka - producent opakowań tekturowych z Wymysłowa, Państwo Janusz i Ewa Linke z Szadku, Pan Marek Kowalski - prezes GS, Firma Cez-Mar z Grabowin, Market Tom-Kor z Szadku, Bank Spółdzielczy w Szadku, Bank Spółdzielczy w Poddębicach, Rada Rodziców ze Szkoły w Prusinowicach.

Serdecznie wszystkim darczyńcom dziękujemy!Aktualne wydarzenia
Wydarzenia_2011_2012
Wydarzenia_2012_2013
Wydarzenia_2013_2014
Wydarzenia_2014_2015
Wydarzenia_2015_2016
Wydarzenia_2016_2017
Wydarzenia_2017_2018
arch_-_17-09-2018_09-59-18
Wydarzenia 2010/2011
Strona głównaWydarzeniaKomunikatyO nasGrono PedagogiczneProjekt "Mów, niech cię usłyszy świat"