kwiecień

Egzamin gimnazjalny

Historią i wiedzą o społeczeństwie uczniowie naszej szkoły rozpoczęli dziś trzydniową sesję egzaminacyjną.

Wyniki z egzaminu gimnazjalnego będą ogłoszone w czerwcu, a zaświadczenia uczniowie otrzymają ze świadectwem szkolnym na zakończenie roku szkolnego.

Powodzenia !!!

kwiecień

Informacja w sprawie strajku

W związku z tym, że od 8 kwietnia rozpoczyna się strajk pracowników oświaty informujemy, że gimnazjum nie przystępuje do strajku.

Lekcje odbędą się zgodnie z planem.

Egzamin gimnazjalny także odbędzie się zgodnie z terminem.

D. Snowarska

marzec

Targi edukacyjne w Zduńskiej Woli

W dniu 21.03.2019r. uczniowie klasy VIII oraz III gimnazjum wraz z wychowawcami pojechali do Zduńskiej Woli na targi edukacyjne- tym razem zorganizowane w I LO im. Kazimierza Wielkiego. Targi stanowiły okazję do zaprezentowania oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych. Główną ideą  było zachęcanie uczniów, by po zakończeniu nauki w szkołach podstawowych i gimnazjach wybierali szkoły średnie w powiecie zduńskowolskim.

styczeń

I Sesja Młodzieżowej Rady Gminy i Miasta Szadek

15 stycznia po raz pierwszy odbyła się Sesja Młodzieżowej Rady Gminy i Miasta Szadek II kadencji.

Nasze gimnazjum reprezentują : Malwina Golik oraz Wiktoria Soboska .

styczeń

27 Finał WOŚP

W dniu 10 stycznia 2019 roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w 27 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Licytowano ciekawe atrakcje szkole, zaproponowane przez Samorząd Uczniowski, którymi będą zastąpione obowiązkowe zajęcia szkolne. Wspólnie ze Szkoła Podstawową zebrano 987,43 zł.

Dziękujemy !!!

Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką p. A. Kowalskiej i p. J. Kaczmarka.

Licytację prowadzili G. Jakubczak oraz D. Szewczyk

życzenia świąteczne z okazji Świąt Bożego Narodzenia

życzenia świąteczne dla uczniów, rodziców, nauczycieli oraz współpracowników gimnazjum.

Spotkanie z jasełkami

16 grudnia w niedzielne popołudnie tradycyjnie spotkaliśmy się z jasełkami. Rodzice, dziadkowie oraz mieszkańcy przybyli bardzo licznie by zobaczyć występy dzieci. Spotkanie rozpoczęły tańcem i piosenką dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem pani A. Wierzbickiej i pani K. Chycińskiej. Następnie z tradycyjnymi jasełkami wystąpili uczniowie klasy III gimnazjum i II szkoły podstawowej  pod opieką pani A. Wiktorowskiej i pani D. Snowarskiej. Oprawą muzyczną zajął się pan J. Kaczmarek. Niedzielne popołudnie upłynęło w miłym i świątecznym nastroju.

Udział w Powiatowym Festiwalu Zawodów

Uczniowie klasy III gimnazjum oraz klasy VIII szkoły podstawowej w dniu 06.12.2018r. wzięli udział w Powiatowym Festiwalu Zawodów w Zduńskiej Woli, który był zorganizowany w ZSZ nr1. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół średnich prowadzonych przez powiat zduńskowolski

Pokaz historyczny

W dniu 27 listopada odbył się pokaz historyczny prezentujący drogę Polski do niepodległości. W ciekawy i barwny sposób zaprezentowane zostały m.in. czasy podbojów napoleońskich, okoliczności utworzenia Księstwa Warszawskiego, powstań narodowych, I wojny światowej i okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie mieli możliwość przymierzyć mundury żołnierskie z czasów Księstwa Warszawskiego oraz poznać ówczesną broń np.  muszkiet. Ponadto wzięli udział w krótkim konkursie, który utrwalił ich wiedzę, za co otrzymali pamiątkowe dyplomy. Pokaz zakończył wystrzał z muszkietu. Podsumowując, pokaz ten przeniósł  uczniów  w ważne momenty naszej historii, opowiadając o nich w bardzo przystępny sposób. To była bardzo ciekawa lekcja historii.

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości - żywa flaga

100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości świętujemy w naszej szkole na wiele sposobów. I tak też w dniu 8 listopada  przedszkolaki i uczniowie klas I-III wzięli udział w Biegu Niepodległościowym, a potem wszyscy uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum utworzyli „żywą flagę” . Zapoznali się także z krótkim rysem historycznym dotyczącym flagi, która jest - obok godła  i hymnu – naszym najwyższym symbolem narodowym.